Loading the player ...

Wypowiedź: Wojciech Komosa, szef komunikacji w Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki firm panoramafirm.pl

Nowe regulacje prawne Lex Szyszko dotyczące wycinki drzew na prywatnych działkach przyniosły w ostatnich miesiącach zaskakujące wyniki wyszukiwań w lokalnej wyszukiwarce PanoramaFirm.pl. Najczęściej wyszukiwane były firmy, które profesjonalnie zajmują się wycinką i pielęgnacją drzew.

Wiosna to czas intensywnych prac, likwidujących skutki zimy. Należy wówczas wykonać prześwietlenie koron drzew, usuwając uschnięte, spróchniałe czy zachodzące na siebie gałęzie, a także te, na których widać objawy chorób. Brak liści na koronie drzew liściastych zdecydowanie ułatwia selekcję gałęzi i pozwala zachować pożądany kształt korony. Analiza trendów z internetowej Panoramy Firm pokazuje, iż frazy związane z wycinką, usługami leśnymi, ale też szkółkami drzew notują bardzo duże wzrosty. W lutym tego roku fraza „usługi ogrodnicze” zanotowała wzrost zapytań o 56%, zaś „wycinka drzew” aż o 182% (w porównaniu do lutego 2016). Wysoka popularność wyżej wymienionych fraz utrzymywała się też w marcu.

– Z pewnością na wzrost zainteresowania ogrodnictwem i pielęgnacją drzewostanu miał fakt, że w I kwartale tego roku zmieniły się regulacje prawne dotyczące drzew na prywatnych działkach. W związku z tym w lutym zanotowaliśmy bardzo wysoki wzrost zapytań na frazę „wycinka drzew”, był to wzrost o 182%, podobnie było w marcu, gdzie ten wzrost utrzymywał się na poziomie 94% – mówi newsrm.tv Wojciech Komosa, szef komunikacji w Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki firm panoramafirm.pl.

Statystyki pokazują, że Polacy coraz chętniej interesują się i korzystają z profesjonalnych usług ogrodniczych tj. pielęgnacja roślinności, wycinka i nasadzanie nowych drzew. Co roku obserwowany jest wzrost takich zapytań.