Loading the player ...

Wypowiedź: Piotr Ławniczak, Warsaw Wake Academy – Bezpieczna Przystań,  Jagoda Kolasińska, zawodniczka

Klimat nadmorskich miejscowości i błogiego urlopu można poczuć także w mieście. To właśnie w miastach powstają wodne miejsca z rozrywką rodem z kurortów. Swoich sił można spróbować np. w wakeboarding, jednego z najpopularniejszych sportów wodnych ostatnich lat.

– Wakeboarding jest bardzo podobny do snowboardu. Tutaj jest to jednak o wiele lepsze, bo są mniejsze szanse kontuzji, wszystkie skoki i triki są wykonywane na wodzie. Każdego zapraszamy, żeby sam spróbował. Wiele osób się boi, ale to głownie dotyczy starszych, powyżej czterdziestki. Dzieci zaczynają pływać praktycznie od razu – mówi newsrm.tv Piotr Ławniczak, Warsaw Wake Academy – Bezpieczna Przystań.

Cały sprzęt dostępny jest na miejscu w Wake Parku. Chętni muszą zabrać ze sobą tylko strój do pływania i ręcznik i już można pływać. Jak to wygląda? Startuje się z pomostu i specjalna wyciągarka kieruje uczestników w kierunku przeszkód. Na początku można je omijać i jeździć tylko w kółku.

– Samo ruszanie i pływanie na wprost jest bardzo proste, ale postępy zależą indywidualnie od osoby. To właściwie zależy tylko od nas, czy podchodzimy do wakeboarding na luzie, czy spinamy się – mówi Jagoda Kolasińska, zawodniczka – Zdarzają się takie osoby, które już za pierwszym razem startują i jadą.