Loading the player ...

Wypowiedź: Piotr Papaj, PR Campaign Manager, Sony Europe

Telewizor stanowi często główny punkt w mieszkaniu, ponieważ to tam relaksujemy się po ciężkim dniu, spędzamy czas z rodziną czy oglądamy ulubione filmy. Producenci telewizorów kuszą nas coraz to nowymi funkcjami, możliwościami i wzorami. Na co najczęściej zwracamy uwagę przy zakupie telewizora? 

– Polacy zaczynają kupować telewizory coraz większe zaczynamy wchodzić w segment powyżej 50 cali. Poza wielkością telewizora zwracamy też uwagę na jakość obrazu jaką nam oferuje, markę i oczywiście cenę  – mówi newsrm.tv Piotr Papaj, PR Campaign Manager, Sony Europe. Jednak okazuje się, że nie tylko jakość i funkcjonalność są naszymi priorytetami przy wyborze telewizora. Telewizor staje się istotnym meblem w naszym domu, dlatego równie ważne jest to jak będzie on wyglądał i komponował się z otoczeniem.

W zależności od tego, gdzie chcemy umieścić nasz telewizor możemy wybrać odpowiedni kształt i wielkość. Jak mówi Piotr Papaj, wybór jest duży, można znaleźć telewizory zakrzywione, lub wybrać zupełnie inne, cieńsze od smartfonów, które bez problemu będzie można powiesić na ścianie. To czy telewizor jest płaski czy zakrzywiony może wpływać w pewnym stopniu na komfort oglądania, ale nie na jakość obrazu, ponieważ ta zależy głównie od procesora oraz matrycy.