Loading the player ...

Wypowiedź: Anna Puczyńska, specjalista ds. employer brandingu, Havas PR

Pracodawcy coraz bardziej doceniają pracowników i korzystają z employer brandingu. W niektórych firmach pracownik dostaje dużo więcej niż tylko pakiety medyczne np. masaż, czy czas na pracę nad prywatnymi projektami. W pakiecie są też wyjazdy oraz kursy doszkalające. Wszystkie działania zmierzają do jednego. Miejsce pracy ma być atrakcyjne i spowodować, że pracownik w firmie zostanie dłużej. Czy to działa?

– Employer branding powoduje, że zmniejsza się rotacja pracowników, nawet o 30 proc. Wzrasta zaangażowanie, które może przełożyć się na zwiększenie zysku firmy. O połowę spadają koszty rekrutacji – mówi Anna Puczyńska, specjalista ds. employer brandingu.

Zmienił się też sposób poszukiwania pracowników. Kandydatów szuka się bardziej kreatywnie. – Proces rekrutacji przeszedł od standardowego ogłaszania się w gazetach i portalach, do komunikowania się poprzez różne akcje. Specjalistów rekrutuje się coraz częściej poprzez informacje dołączone do produktów, grafików natomiast można rekrutować poprzez dostępne na rynku aplikacje, które służą do rysowania – mówi Anna Puczyńska, specjalista ds. employer brandingu.