Loading the player ...

Wypowiedź: Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT

Lot do Tokio będzie łatwiejszy. Z Warszawy uruchomione zostanie połączenie do stolicy Japonii. Będzie to pierwsze bezpośrednie połączenie z Polski i Europy Środkowo – Wschodniej. Pierwszy rejs jest zaplanowany na 13 stycznia przyszłego roku. Kolejne połączenia –  do Bangkoku i Seulu – wystartują jesienią 2016 roku.

Otwieranie nowych połączeń dalekodystansowych to dla nas warunek rozwoju, dlatego uruchamiamy je jak najszybciej. Oznacza to, że po otwarciu pięciu nowych kierunków w przyszłym roku LOT będzie miał ponad dwa razy większą siatkę połączeń długodystansowych niż obecnie. Chcemy aby razem z nami rozwijał się nasz hub. Otwierając też kilkanaście tras europejskich gwarantujemy jeszcze więcej wygodniejszych transferów dla kolejnych grup pasażerów z Polski i całego regionu. Nowe połączenia to nie wszystko. W przyszłym roku planujemy także zwiększyć naszą obecność na wybranych trasach, na których już teraz operujemy. Oznacza to na przykład zwiększanie częstotliwości rejsów do Nowego Jorku i Chicago w sezonie zimowym – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Oprócz nowych rejsów dalekodystansowych samoloty zaczną latać od 2016 roku także w 3 nowe miejsca w Europie, będą to Wenecja, Kluż – Napoka (od stycznia) oraz Lublana (od marca).

Bilety na rejsy do Tokio i nowe połączenia europejskie można już kupować na lot.com, w aplikacji mobilnej i poprzez inne kanały sprzedaży. Rejsy do Bangkoku i Seulu trafią do sprzedaży już jesienią tego roku.