Loading the player ...

Wypowiedź: Elżbieta Wójcik, szefowa b2c T-Mobile.

Internetu jest ciągle mało. Każdego roku zużywamy go coraz więcej. W zasadzie mówi się o tym, że branża telekomunikacyjna już w 2020 roku prawie 2/3 swoich przychodów będzie generowała z przesyłu danych. To także oznacza, że założenia związane z transmisją i wykorzystaniem danych na telefonach, tabletach, iPadach będą rosły jeszcze szybciej.

– Klienci w Polsce i użytkownicy sieci Internetowej na świecie używają danych na sprzętach mobilnych coraz więcej. To jest bardzo dynamiczny wzrost. My sami dostrzegamy, że jest on dwukrotny w ciągu roku – mówi newsrm.tv Elżbieta Wójcik, szefowa b2c T-mobile.

Internet staje się też narzędziem, które starają się wykorzystywać sieci komórkowe. Chcą zachęcić klientów do zakupu usług poprzez tzw. walkę gigabajtową. W ofertach pojawiają się coraz większe pakiety Internetu. Jak się jednak okazuje nie zawsze są one odpowiednio dobrane.

– Operatorzy komórkowi niekoniecznie zdają sobie sprawę z tego, że konsumenci często nie rozumieją co gigabajt tak naprawdę znaczy. Użytkownicy wiedzą, że 5 gigabajtów jest więcej niż 2, a 10 więcej niż 5. Natomiast nie znają swoich potrzeb. Nie wiedzą ile danych naprawdę zużywają i ile ich potrzebują na swoich sprzętach mobilnych – wyjaśnia Elżbieta Wójcik i dodaje. – My w tej chwili wchodzimy na rynek z ofertą Supernet i postaramy się ofertę uszyć z klientem na miarę. Przygotowaliśmy formułę, która najpierw pozwoli zdefiniować potrzebę jeżeli chodzi o użytkowanie danych na swoim sprzęcie mobilnym. Będziemy pytać klientów w jaki sposób używają telefonu komórkowego: czy słuchają muzyki, czy sięgają do poczty, czy używają aplikacji internetowych, czy oglądają filmy. W ten sposób odpowiadając na kilka prostych pytań klient zdefiniuje swoją potrzebę, która będzie ona przeliczona na liczbę gigabajtów.

T-Mobile w swojej najnowszej ofercie proponuje 3 warianty Supernetu – 5 GB, 10 GB oraz bez limitu danych. Do podstawowych paczek operator oferuje szeroki wybór usług dodatkowych – w tym aplikacje do streamowania muzyki: Tidal i internetowe stacje radiowe, Nawigację T-Mobile czy najpopularniejsze serwisy społecznościowe – których użytkowanie nie spowoduje zużywania pakietu danych.