Loading the player ...

Wypowiedź: Klaudyna Mortka, specjalista ds. PR serwisu wakacje.pl

Wakacje już prawie się kończą, jednak biura turystyczne wciąż przeżywają oblężenie. Polacy coraz częściej we wrześniu decydują się na urlop. Jakie kierunki najchętniej wybierają? Czemu decydują się na wyjazd w tym właśnie terminie?

– Mimo, że jesteśmy w Polsce już właściwie po wakacjach, w turystyce wyjazdowej we wrześniu sezon tak naprawdę jeszcze trwa i, oprócz kierunków całorocznych takich jak Egipt czy Hiszpania, cały czas odbywają się loty czarterowe do tych popularnych destynacji letnich, czyli do Bułgarii czy do Grecji – mówi newsrm.tv Klaudyna Mortka, specjalista ds. PR w serwisie wakacje.pl.

Kto wyjeżdża na wakacje po sezonie? Wrzesień najbardziej upodobały sobie pary, które szukają relaksu, wypoczynku. Przemawia za tym chociażby fakt, że hotele nie są już w takim stopniu obłożone, jest mniej rodzin z dziećmi, a co za tym idzie jest mniej hałasu. Dzięki temu komfort wypoczynku jest większy. Jak mówi Klaudia Mortka, hotele we wrześniu pracują jeszcze pełną parą. Dostępne są baseny, restauracje czy strefa wellness.

Czym kuszą nas wakacje po sezonie? Wyjeżdżając na wakacje we wrześniu możemy jeszcze liczyć na dobrą pogodę, a co więcej możemy upolować ofertę last minute, ponieważ jest to czas wyprzedaży oferty letniej. Ceny takich wyjazdów mogą być aż do 50% niższe od cen katalogowych. Tegorocznym hitem jest przede wszystkim Grecja, a zwłaszcza wyspy greckie takie jak Rodos czy Zakynthos. Bardzo modna w tym roku stała się również Bułgaria, Polacy coraz częściej wybierają Złote Piaski, albo Słoneczny Brzeg.