Loading the player ...

Wypowiedź: Ilona Grzywińska-Lartigue, dyrektor komunikacji Ubera w regionie Europy Środkowo – Wschodniej

Aplikacja Uber wzbogaciła się o nowe funkcje z zakresu bezpieczeństwa. Firma udostępniła je milionom pasażerów, kierowców oraz dostawców korzystających z Ubera w regionach: Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Otrzymają je również polscy użytkownicy. Nowy pakiet wprowadza innowacyjne funkcje, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa w trakcie przejazdu, a także przejrzystość działania usługi.

Każdego dnia użytkownicy Ubera zamawiają ponad 15 milionów przejazdów w aplikacji. Nie ma dla nas ważniejszej kwestii, niż ich bezpieczeństwo. Zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom, pasażerom i dostawcom pozostaje niezmiennie naszym priorytetem. W ciągu ostatniego roku pracowaliśmy nad rozwojem naszych produktów, zwiększając ich innowacyjność, a także przejrzystość naszych usług. Wdrożenie nowych funkcji bezpieczeństwa w naszej aplikacji w regionach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, jest kolejnym krokiem Ubera na drodze do ciągłego zapewnienia wszystkim użytkownikom najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują – powiedział Sachin Kansal, Global Head of Safety Product w firmie Uber.

W momencie startu usługi, firma Uber dostarczyła milionom użytkowników technologię umożliwiającą komfortowe zamówienie przejazdu za pomocą jednego kliknięcia, śledzenie każdej podróży z wykorzystaniem technologii GPS i zgłaszanie wszelkich niedogodności zespołowi ds. bezpieczeństwa w trybie całodobowym, przez siedem dni w tygodniu. Lecz pod koniec 2018 roku, aby użytkownicy mogli czuć się z dnia na dzień coraz bardziej bezpieczni, zostały wprowadzone nowe funkcje takie jak: Centrum Bezpieczeństwa, Zaufane Kontakty, Udostępnianie Przejazdu, Przycisk Bezpieczeństwa (Pomoc w nagłych Wypadkach) oraz możliwość otrzymywania Powiadomień Dotyczących Prędkości z jaką porusza się pojazd, którym jedzie użytkownik.