Loading the player ...

Wypowiedź: Sławomir Brzózek, prezes zarządu, Fundacja Nasza Ziemia, dr inż. Anna Kiepas-Kokot, Katedra Ekologii, Ochrony i Kształtowania Środowiska Zachodniopomorskeigo Uniwersytetu w Szczecinie, Aleksander Traple, wiceprezes zarządu Związku Pracodawców Branży Elektroodpadów ELEKTRO-ODZYSK

Dostępne dziś na rynku świetlówki zawierają trującą rtęć, natomiast w lodówkach i chłodziarkach znajdują się duże ilości niebezpiecznych gazów, które znajdują się w piankach izolacyjnych jak również w obwodach chłodniczych. Niekontrolowane uwalnianie tych toksycznych substancji powoduje dziurę ozonową oraz przyczynia się do globalnego ocieplenia klimatu.

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, której projekt jest w toku prac parlamentarnych, na wiele lat określi sposób gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, przyczyniając się być może do radykalnej poprawy stanu środowiska naturalnego w Polsce. O tym, jak bardzo mogą być groźne elektrośmieci powiedzieli newsrm.tv Sławomir Brzózek, prezes zarządu, Fundacja Nasza Ziemia, dr inż. Anna Kiepas-Kokot, Katedra Ekologii, Ochrony i Kształtowania Środowiska Zachodniopomorskeigo Uniwersytetu w Szczecinie, Aleksander Traple, wiceprezes zarządu Związku Pracodawców Branży Elektroodpadów ELEKTRO-ODZYSK .