Loading the player ...

Wypowiedź: Marcin Morawski, Marketing  Manager, Dell Polska

W przeszłości gadżety technologiczne były przeznaczone głównie dla mężczyzn, a ich wygląd nie zachęcał do chwalenia się nimi. Jednak rynek się zmienia, a technologie coraz częściej mają stanowić dopełnienie naszego wyglądu. Jak zmieniają się trendy technologiczne?

– Myślę, że w obecnych czasach technologia tak nadąża za trendami modowymi, że jest to jakby nieodzowna jej część. W tej chwili nie projektuje się notebooków czy tabletów tylko ze względu na ich funkcjonalność, ale także na to jak wyglądają i jak użytkownik będzie się czuł z tą technologią przy boku – mówi newsrm.tv Marcin Morawski, Marketing Manager z Dell Polska.

W dzisiejszych czasach przy projektowaniu sprzętów użytkowych bardzo dużą wagę przykłada się do designu. Przykładem mogą być samochody – kiedyś tak naprawdę miały za zadanie jedynie dowieźć użytkownika bezpiecznie do celu, natomiast obecnie wybierane są nie tylko ze względu na ich parametry, lecz również ze względu na ich wygląd. Jak tłumaczy Marcin Morawski, tak samo jest z notebookami, nie może to być już szary klocek przypominający cegłę, ale ma to być wyznacznik statusu i dobrego samopoczucia.

Poza samymi technologiami ważne są również akcesoria. Projektanci prześcigają się w pomysłach na stylowe torby na laptopy czy pokrowce na telefony, które uzupełnią modowy look użytkowników.