Loading the player ...

Wypowiedź: Krzysztof Rutkowski, marketing manager Amica.

Ruszyła świąteczna gorączka zakupów. Poszukiwane są nie tylko typowe prezenty jak zabawki, perfumy, biżuteria, gadżety, ale także sprzęty. Jak się okazuje właśnie teraz bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się tzw. mały sprzęt AGD.

– W okresie przedświątecznym chętniej klienci kupują tzw. mały sprzęt AGD. To są blendery, miksery, czy też blendery kielichowe, ręczne i inne tego typu sprzęty. One są potrzebne żeby przygotować potrawy na święta, ale też są dobrym pomysłem na prezent pod choinkę. To jest teraz najważniejszy sezon na tego typu urządzenia – mówi newsrm.tv Krzysztof Rutkowski, marketing manager Amica.

Producenci urządzeń AGD prześcigają się dziś także w oferowaniu inteligentnych rozwiązań, które mają wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo i spokój wynikający z użytkowania sprzętu. Jest to odpowiedź na coraz popularniejszy trend smart. Obecnie już 9,1 mld urządzeń na świecie podłączonych jest do Internetu, a według prognoz International Data Corporation (IDC) do 2020 r. ich liczba może wzrosnąć trzykrotnie. Do globalnej sieci podłączone są nie tylko komputery, smartfony, czy tablety, ale coraz częściej samochody, odzież, czy właśnie sprzęt AGD.

– Obecnie klienci potrzebują sprzętów, które rozwiązują konkretne problemy, które przydają się w życiu codziennym. Mamy piekarniki, które można sterować zdalnie za pomocą smartfona. To jest najnowszy trend – dodaje Krzysztof Rutkowski. – Można sobie wyobrazić taką sytuację, że wraca po pracy do domu i w tym czasie ustawiam temperaturę w piekarniku.

Szacuje się, że do 2020 r. typowy dom może być wypełniony ponad 500 inteligentnymi urządzeniami.