Loading the player ...

Wypowiedź: Marcin Kawka, Gannet Guard Systems

W 2013 roku w Polsce skradziono prawie 15,5 tysiąca samochodów. Niespełna jedną czwartą pojazdów udało się odzyskać. Oznacza to, że 12 tysięcy kierowców nie zobaczyło już swoich aut. Jak mówi newsrm.tv  Marcin Kawka z Gannet Guard Systems, okres wakacyjny to czasem w którym złodzieje urlopu nie mają, a wręcz przeciwnie dużo więcej pracują. Liczba kradzieży w czasie wakacji rośnie.

Zdarzeń tego typu można uniknąć stosując system radiowej lokalizacji pojazdów. GanTrack działa w pasmach częstotliwości, których nie są w stanie zakłócić zagłuszarki fal elektromagnetycznych stosowane przez złodziei. System nie traci zasięgu w garażach podziemnych ani w stalowych kontenerach.

Urządzenie w chwili montażu przechodzi w stan uśpienia i zostaje aktywowane dopiero po zgłoszeniu kradzieży. Uniemożliwia to złodziejowi odnalezienie miejsca, w którym moduł został zainstalowany w pojeździe oraz nie wzbudza podejrzeń. Dodatkowym atutem jest własne, niezależne zasilanie, bateria w zależności od wybranego wariantu wystarcza na 12 lub 36 miesięcy. Moduł nie ingeruje w fabryczną instalację elektryczną pojazdu, a więc nie przestaje działać po odłączeniu akumulatora.

Procedura odzyskiwania samochodu jest prosta. Użytkownik powinien jak najszybciej powiadomić o kradzieży organy ścigania oraz centralę alarmową Gannet Guard Systems. Po sprawdzeniu zgłoszenia rozpoczyna się akcja poszukiwawcza. Moduł zostaje zdalnie aktywowany, co umożliwia zlokalizowanie skradzionego pojazdu. Skradziony samochód udaje się zlokalizować najczęściej w ciągu 24 godzin od przyjęcia zgłoszenia.