Loading the player ...

Wypowiedź: Anna Mazurkiewicz-Szabelak, psychodietetyk Studio Svelte

Herbatki, suplementy… czy rzeczywiście pomogą schudnąć? Firmy kuszą a eksperci są raczej ostrożni w ocenianiu ich skuteczności. Kiedy ich stosowanie przynosi widoczne rezultaty?

– Może trochę rozczaruje pacjentów. Najbardziej działa dieta połączona z programem aktywności ruchowej. Suplementy mogą troszkę nas wspomóc. Na pewno nie działają na takiej zasadzie, że łykamy kapsułkę i znika nam kilogram. Same suplementy nie spowodują redukcji wagi – mówi Anna Mazurkiewicz-Szabelak, psychodietetyk Studio Svelte.

To nie oznacza też, że osoby, które nie chcą ćwiczyć są bezsilne. Nawet wypijanie większej ilości wody pozwala lekko poprawić metabolizm. Drugą bardzo łatwo dostępną rzeczą jest błonnik. Jeżeli połączy się dietę ze zwiększoną ilością błonnika możemy poprawić rezultaty naszej diety o prawie 20 proc.

– Natomiast sam błonnik połączony z wypijaniem dużej ilości wody nie spowoduje dużej utraty wagi – dodaje Anna Mazurkiewicz-Szabelak – Moim zdaniem drogą do sukcesu jest po prostu zmiana nawyków żywieniowych, aktywny tryb życia.