Loading the player ...

Wypowiedź: Milena Pułka-Ziarek, manicurzystka, Malu Malu

Dłonie to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę u drugiej osoby, dlatego dobrze zrobiony manicure to podstawa. Na rynku pojawiają się coraz to nowe metody malowania paznokci, takie jak np. manicure hybrydowy czy winylowy. Ostatnio głośno jest o manicurze tytanowym. Czym jest i czym się różni od popularnej hybrydy?

– Manicure tytanowy jest czymś pomiędzy manicurem hybrydowym a akrylowym, można nim przedłużać paznokcie tak jak akrylem, ale z wyglądu przypomina bardziej hybrydę – tłumaczy Milena Pułka Ziarek, manicurzystka z salonu Malu Malu. Przy aplikacji manicure tytanowego paznokcie na początku pokrywane są bazą, a następnie są one zanurzane w pojemniczku z proszkiem, który składa się między innymi z dwutlenku tytanu. Najważniejszą różnicą między manicure tytanowym a hybrydowym jest to, że przy aplikacji manicure tytanowego nie używa się lamp UV, które po długim czasie użytkowania mogą zwiększyć ryzyko raka skóry. Drobny pyłek aplikowany na paznokieć wysycha pod wpływem powietrza.

Jak mówi Milena Pułka Ziarek, dodatkowym atutem „tytanowych” paznokci jest to, że taki manicure może wzmocnić płytki paznokci. Produkty wykorzystywane w tym procesie zawierają wapń oraz  witaminy, takie  A, D, E. Na widoczne rezultaty trzeba jednak czekać kilka miesięcy.