Loading the player ...

Wypowiedź: Ireneusz Wiśniewski, Country Leader, F5 Networks Poland

Bezrobocie w Polsce powoli spada, a na rynku wciąż zwiększa się zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników. Coraz więcej firm decyduje się na rozpoczęcie inwestycji na terenie naszego państwa, ponieważ jest ono dla nich atrakcyjne nie tylko ze względu na ludzi, lecz również ze względu na położenie geograficzne. W jakich obszarach inwestorzy poszukują pracowników?

– Inwestycja F5 Networks w Polsce będzie się odbywać w trzech obszarach. Pierwsza z nich to otwarcie Security Operations Center. Tutaj będziemy poszukiwać analityków systemowych, analityków pod kątem bezpieczeństwa, którzy będą śledzić nietypowe zachowania w sieci i zabezpieczać przed nimi – mówi newsrm.tv Ireneusz Wiśniewski, Country Leader, F5 Networks Poland.

Analitycy, którzy będą pracowali w Centrum Bezpieczeństwa będą się musieli zmierzyć z różnego rodzaju atakami, takimi jak np. ataki wolumetryczne, których celem jest zablokowanie jakiegoś serwisu internetowego czy ataki na bankowość elektroniczną. Drugą inwestycją jest otwarcie Centrum Wsparcia Technicznego,  które będzie się zajmowało rozwiązywaniem problemów technicznych związanych z działaniem sprzętu. Trzecim obszarem działania jest powstanie Placówki Badawczo-Rozwojowej, która będzie pracować nad poprawianiem i ulepszaniem produktów.

– Dla Polski oznacza to powstanie nowych miejsc pracy. Dla regionu jest to bardzo dobry sygnał, gdyż otwieramy się na uczelnie i szukamy kadry informatycznej – dodaje Ireneusz Wiśniewski.

Technical Center Warsaw na Mokotowie to nowe miejsce pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z branży IT. Inwestycja obejmie 3 kluczowe obszary: dział wsparcia technicznego,  dział Rozwoju Produktu oraz pierwsze poza USA Centrum Bezpieczeństwa F5 (Security Operations Center – SOC), świadczące usługi bezpieczeństwa i monitoring zagrożeń w czasie rzeczywistym. Będzie to jedno z niewielu takich miejsc zarówno w Polsce jak i w Europie. Zarówno dział Wsparcia Technicznego jak i Centrum Bezpieczeństwa rozpoczęły działania w trybie testowym już kilka miesięcy temu. Projekt będzie częściowo finansowany z dotacji rządowej i został sklasyfikowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) jako działalność badawczo – rozwojowa. Dotacja podkreśla potencjał projektu i jego pozytywny wpływ na lokalny rynek pracy i współpracę z ośrodkami akademickimi w Warszawie.

Według raportu Research and Markets, polski sektor IT utrzymuje tendencję wzrostową, a jego skumulowany, roczny wskaźnik wzrostu w skali CAGR będzie wynosił 5.59% do 2018 roku1. Analitycy  z instytutu McKinsey stwierdzili natomiast, że jednym z największych źródeł wzrostu zaawansowanych usług biznesowych w Polsce, będzie obszar IT2.