Loading the player ...

Wypowiedź: Rafał Sonik, ambasador akcji Czyste Tatry, kierowca rajdowy

Rafał Sonik już po raz czwarty wziął udział w akcji Czyste Tatry. Rajdowiec aktywnie uczestniczy w wydarzeniu i wspólnie z wolontariuszami sprząta Tatry. Jak powiedział newsrm.tv z zadowoleniem stwierdza, że z roku na rok śmieci w górach jest coraz mniej, a liczba wolontariuszy rośnie.

Jestem z tego projektu dumny. Wychodząc do na najbliższego lasu za domem czy za miastem w którym mieszkamy, odwracamy wzrok i omijamy takie miejsca bo wciąż jest w nich dużo śmieci. Tatry to przecież salon Polski i on właśnie powinien świecić czystością i przykładem. Chcemy mieć czyste góry, plaże, chcemy obcować z przyrodą, która nie jest skażona a do tego brakuje tylko świadomości – mówi newsrm.tv Rafał Sonik, ambasador akcji Czyste Tatry, kierowca rajdowy.

Sonik jest aktywnym uczestnikiem akcji Czyste Tatry i za każdym razem wychodzi na Kasprowy Wierch. Jak podkreśla ambasador akcji Czyste Tatry nie mamy już powodu się wstydzić, ponieważ takie wydarzenia edukują i sprawiają, że możemy bez skrępowania zapraszać gości w polskie góry.

W tegorocznej akcji wzięło udział 4000 wolontariuszy. Na tatrzańskich szlakach zebrali w porównaniu z poprzednimi edycjami najmniejszą ilość śmieci 440 kg.