Loading the player ...

Wypowiedź: Tomasz Szymanowski, rzecznik prasowy platformy SerwerSMS.pl 

SMS-y cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak wynika z ostatnich badań w codziennej komunikacji jesteśmy tradycjonalistami – od czatów, komunikatorów i emaili wolimy krótkie wiadomości tekstowe.  

Jak mówi newsrm.tv Tomasz Szymanowski, rzecznik prasowy platformy SerwerSMS.pl, blisko 65 proc. Polaków codziennie wysyła SMS-y, natomiast co drugi deklaruje, że wysyła kilka krótkich wiadomości tekstowych w tygodniu. Użytkownicy nowoczesnych smartfonów w przeważającej większości także wybierają SMS-y, jako główną formę codziennej komunikacji. 

Okazuje się, że posiadacze smartfonów bardziej doceniają zalety SMS-ów niż użytkownicy zwykłych telefonów komórkowych, którzy nie mieli doświadczenia w korzystaniu z mobilnych komunikatorów. Użytkownicy smartfonów cenią SMS-y za szybkość dostarczenia wiadomości, prostotę użytkowania, koszt, uniwersalność, zasięg usługi oraz bezpieczeństwo.

Nowe technologie coraz mocniej wkraczają w nasze życie. Czaty, maile czy komunikatory są przez Polaków chętnie wykorzystywane.  Jednak w dalszym ciągu najczęściej używanym, najszybszym i najbardziej skutecznym środkiem komunikacji w Polsce i na świecie jest SMS. Dociera w kilka sekund, nie wymaga specjalnego oprogramowania i działa na telefonie, smartfonie i tablecie.