Loading the player ...

Wypowiedź: Łukasz Sójka, dyrektor zarządzający ATOTA Sp. z o.o., Spółki która jest odpowiedzialna za stworzenie serwisu ZapraszamNaRozmowe.pl.

Na polskim rynku rekrutacyjnym pojawił się nowy trend – videorekrutacja. Wykorzystanie videorekrutacji jest korzystne zarówno dla rekrutera, jak i osoby poszukującej pracy, ponieważ pozwala oszczędzić czas i koszty, a także zniwelować stres kandydatów.

– Dla rekrutera, poza skróceniem czasu, to oczywiście korzyści finansowe, bo krótszy czas rekrutacji to oszczędność w naszej firmie. Mamy również szansę na zdobycie lepszych kandydatów, którzy są obeznani w nowych technologiach i nie boją się nowych, specyficznych wyzwań – mówi newsrm.tv Łukasz Sójka, dyrektor zarządzający ATOTA Sp. z o.o., Spółki która jest odpowiedzialna za stworzenie serwisu zapraszamnarozmowe.pl.

Badania, przeprowadzone na zlecenie zapraszamnarozmowe.pl, wskazują, że około 90% osób, które uczestniczą w procesach rekrutacji, odczuwa stres. Videorekrutacja jest więc dobrym sposobem na jego zniwelowanie. Równocześnie pozwala ona rekruterom poznać umiejętności kandydata przed zaproszeniem go na bezpośrednią rozmowę.

– Ten trend dopiero pojawia się w Polsce, ale jeśli popatrzymy na rynki rozwinięte to absolutnie należy wierzyć, że trend się rozwinie, a w niektórych typach rekrutacji stanie się standardem – podsumowuje Łukasz Sójka.