Loading the player ...

Wypowiedź: Tomasz Nowowiejski General Manager festiwalu, Piotr Suchodolski, dyrektor marketingu Virgin Mobile Polska.

Ponad 200 restauracji z 6 miast Polski zaprosi na poczęstunek. Już 20 listopada rozpocznie się II edycja największego ogólnopolskiego festiwalu kulinarnego Apetyt na Miasto 2015. W akcji udział biorą najlepsze restauracje z: Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Trójmiasta. Festiwal potrwa aż 10 dni, do 29 listopada 2015.

– Podczas festiwalu uczestnicy będą mogli skosztować smaków z całego świata. Mamy trochę kuchni polskiej, kuchnie międzynarodowe np. dania japońskie, tajskie – mówi newsrm.tv Tomasz Nowowiejski General Manager festiwalu.

Virgin Mobile Apetyt na Miasto to festiwal kulinarny, którego celem jest szerzenie kultury jedzenia w restauracjach, celebracji posiłków i spędzania aktywnie czasu w mieście. Podczas festiwalowych dni organizatorzy zapraszają do spróbowania wyjątkowego menu od najlepszych szefów kuchni w postaci przystawki, dania głównego i deseru, za symboliczną kwotę 39 zł. W drugiej edycji festiwalu, która rozpocznie się już 20 listopada, udział weźmie ponad 200 restauracji z 6 miast Polski.

Już pierwsza edycja festiwalu, która odbyła się w kwietniu, okazała się dużym sukcesem – wzięły w niej udział aż 152 restauracje, które odwiedziło blisko 15 000 gości! Organizatorzy liczą, iż popularność obecnej edycji będzie jeszcze większa.

W tej edycji szefowie kuchni zaserwowali nam dużo nowości. W menu festiwalowym możemy znaleźć między innymi pieczoną kaczkę podaną z karmelizowanym jabłkiem i sosem Marshalla, tartę cytrynową na jadalnej ziemi z owocami czy policzki z jelenia duszone w sosie rozmarynowo-chrzanowym – mówi Tomasz Nowowiejski General Manager festiwalu.

Aby wziąć udział w festiwalu należy odwiedzić stronę www.apetytnamiasto.pl i zakupić voucher w cenie 39 zł. Tam znajdziemy pełną listę restauracji, które biorą udział w akcji. Festiwal potrwa aż 10 dni – od 20-29 listopada. W tym okresie każdy uczestnik festiwalu będzie mógł cieszyć się wyjątkowym, 3-daniowym menu przygotowanym przez szefów kuchni restauracji biorących udział w akcji.