Loading the player ...

Wypowiedź: Roy Huppert, dyrektor finansowy Vivid Games

Ostatnio widzimy, że wiele spółek z branży gier kieruje się w stronę parkietu głównego. Myślę, że jest to spowodowane zainteresowaniem ze strony funduszy emerytalnych, które przez ograniczenia prawne uniemożliwiają inwestowanie w spółkach notowanych na rynku NewConnect. Branża cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w ostatnim roku – mówi newsrm.tv Roy Huppert, dyrektor finansowy Vivid Games.

Jak się szacuje spółki notowane na giełdach zagranicą są warte kilka miliardów dolarów czy euro. Jak ocenia Roy Huppert również w Polsce jest bardzo ciekawa scena dla producentów gier. – Sami inwestorzy się do nas zwracają i pytają kiedy będziemy notowani na głównym parkiecie. Wydaje mi się, że wierzą w perspektywy rozwoju całej branży – dodaje dyrektor finansowy Vivid Games.

Firma już zapowiedziała, że zamierza wkroczyć na parkiet główny na GPW. Jak informuje spółka zysk netto bydgoskiego developera w pierwszym półroczu 2015 r. wzrósł o 145% do ponad 2,1 mln zł. Przychody spółki na koniec czerwca wyniosły 8,05 mln zł. Dobre wyniki to efekt rosnących parametrów monetyzacji Real Boxing, co jest dobrym prognostykiem przed premierą drugiej części gry, która zapowiadana jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku.