Loading the player ...

Wypowiedź: Paweł Śmigielski, country channel manager, Cyberoam

Odpowiednie zabezpieczenie firmowej sieci i danych ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa każdej firmy, niezależnie od jej wielkości czy branży w której działa. Istotnym zagrożeniem są zewnętrze ataki, które wciąż pojawiają się w coraz to nowych formach.

Należy też pamiętać, że poważnym źródłem ryzyka są sami użytkownicy sieci. Według statystyk, to właśnie użytkownicy powodują 80% ryzyk związanych z bezpieczeństwem sieci, z czego często nie zdają sobie nawet sprawy. Czasem wystarczy otworzyć wiadomość na poczcie, która jest spamem i ściągnąć wirusa na komputer.

Jak mówi newsrm.tv Paweł Śmigielski, country channel manager, Cyberoam pomocne okazują się być rozwiązania typu Next-Generation Firewall, które pomagają w identyfikacji ryzykownych zachowań użytkowników. Dzięki wykorzystaniu tego typu narzędzi, administratorzy mogą podejmować odpowiednie działania prewencyjne, a także edukować użytkowników w zakresie ryzyk, które mogą powodować poprzez swoją aktywność w Internecie. Jedną z korzyści płynących ze stosowania tych rozwiązań jest integracja z systemem Intrusion Prevention System, który ma m.in. zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji na kolejne systemy i komputery w sieci. Dzięki systemowi administratorzy mogą również kontrolować dostęp pracowników do konkretnych stron internetowych np. facebook’a. Jakie inne korzyści płyną ze stosowania Next-Generation Firewal oraz czy są ro rozwiązania kosztowne powiedział newsrm.tv Paweł Śmigielski, country channel manager, Cyberoam.