Loading the player ...

Wypowiedź: Sylwia Bąba, TNS Polska

Aby odnieść sukces zawodowy, trzeba czasami zrezygnować z wielu godzin snu – takiego zdania jest aż 57 proc. freelancerów, managerów, pracowników korporacji i przedsiębiorców. Zdecydowana większość z nich przesypia w tygodniu maksymalnie tylko 6 godzin na dobę. Jest to spowodowane zbyt dużą ilością obowiązków na głowie, ale także różnymi zaburzeniami snu wywołanymi przez stres, problemy zdrowotne i niekomfortowe warunki spania.

W badaniu „Jak śpią Polacy” szczegółowo przebadano grupę managerów, pracowników korporacji, młodych przedsiębiorców oraz przedstawicieli wolnych zawodów. Grupa ta powszechnie kojarzy się z pracoholikami, pochłoniętymi swoją pracą, nastawionymi na cele i sukces. A jak to jest w rzeczywistości?

Ponad połowa ankietowanych wskazała, że ludzie z ich otoczenia zawodowego często zawalają noce i niedosypiają z powodu obowiązków służbowych, a 27% wprost przyznało, że ważniejsza jest dla nich kariera, niż to żeby się wyspać. Potwierdzają to dane na temat długości snu. Aż 49 % przeznacza na niego w trakcie tygodnia maksymalnie 6 godzin na dobę.   Jak powiedziała newsrm.tv Sylwia Bąba z TNS Polska  mimo iż większość przedsiębiorców i pracowników w badanej grupie przyznaje, że sen jest dla nich cenny i każdą jego godzinę starają się wykorzystać jak najlepiej okazuje się, że prawie połowa z nich, rzadko lub bardzo rzadko jest zadowolona z jakości swojego snu.