Loading the player ...

Wypowiedź: Piotr Michałowski, Brand Manager marki De’Longhi w Polsce.

Co jest nieodłącznym elementem poranka? Okazuje się, że kawa, tak odpowiedziało blisko 80 proc. Mimo, że doceniamy pozytywny wpływ kawy na nasze życie, aż 40 proc. respondentów rezygnuje z niej rano w domu, tłumacząc się przede wszystkim brakiem czasu. Okazuje się także, że coraz więcej z nas zaczyna pić kawę w stylu włoskim.

61 proc. ankietowanych rozpoczyna dzień od porannej kawy w domu. Zdaniem odpowiednio 76 proc. i 71 proc. respondentów, kawa daje energię do działania oraz wprawia w lepszy nastrój. Tym samym dla blisko 80 proc. Polaków, kawa jest jednym z trzech niezbędnych elementów udanego poranka – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki De’Longhi.

– Polacy w ciągu ostatnich 10 lat stali się kawoszami. Obserwujemy, że Polacy piją kawę w stylu włoskim. Nie wyobrażamy sobie już poranka bez filiżanki kawy – mówi newsrm.tv Piotr Michałowski, Brand Manager marki De’Longhi w Polsce.

Jednak współczesny styl życia nie zawsze pozwala nam cieszyć się poranną kawą w domowym zaciszu. 71 proc. ankietowanych deklaruje, że spędza rano w domu nie więcej niż godzinę od pobudki, a 11 proc. mniej niż 30 minut. Aż 40 proc. spośród osób regularnie pijących kawę przyznaje, że rezygnuje z wypicia kawy w domu przede wszystkim ze względu na brak czasu (60 proc.). Wydaje się zatem, że oszczędność czasu jest jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, czy rozpoczniemy dzień od kawy w domu.