Loading the player ...

Wypowiedź: Monika Sawicka, wizażystka, Golden Rose

Kobiety poświęcają dużo czasu i uwagi na wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu oraz technik ich aplikacji. Często jednak zapominają o akcesoriach potrzebnych do wykonania wymarzonego makijażu, bo uważają, że są one po prostu zbędne. Czy robiąc makijaż można sobie poradzić bez pędzli? 

-Dobry pędzel ma kluczowe znaczenie w uzyskaniu dobrego makijażu. Wizażyści w swojej pracy używają około dwudziestu różnych pędzli, ponieważ za ich pomocą można precyzyjnie zaaplikować praktycznie każdy kosmetyk – tłumaczy newsrm.tv Monika Sawicka, wizażystka, Golden Rose. Każdy pędzel daje inne korzyści, na przykład pędzel do podkładu sprawi, że osiągniemy jednolity, naturalny efekt, a pędzel do różu pomoże nam podkreślić nasze kości policzkowe.

Rzeczą, o której często zapominamy jest mycie pędzli. Powinno się je myć co kilka dni, wyjątkiem są pędzle do korektora i podkładu, które należy myć po każdej aplikacji. Istnieją specjalne preparaty do czyszczenia pędzli, jednak nie są one niezbędne, ponieważ podobny efekt da mydło i woda. Jak mówi Monika Sawicka, na pędzlach zbierają się resztki produktu i kurz, co może powodować alergie, zatkane pory czy wypryski.

Chociaż do nakładania makijażu można używać dłoni, to jednak mogą się one okazać niewystarczające w niektórych sytuacjach np. wymodelowanie twarz przy pomocy różu czy bronzera.