Loading the player ...

Wypowiedź: Dawid Marciniak, Komenda Główna Policji

Odbieranie paczki może słono kosztować. Oszuści znaleźli właśnie nowĄ metodę na wyłudzenie pieniędzy, czyli „na kuriera”. Jak to dział?

– Pod pozorem doręczania przesyłki kurierskiej oszuści próbują podsunąć do podpisania nie tylko dokument kwitujący odbiór, ale także inny dokument. Ten druk zobowiązuje osobę, która go podpisała do  płatności – wyjaśnia newsrm.tv Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Policja apeluje – warto zwracać uwagę na to co się podpisuje. Każdy dokument trzeba dokładnie przeczytać i szczególnie zwrócić uwagę na to co zostało napisane drobnym drukiem. Oszuści podszywający się pod kurierów niekiedy żerują na ufności innych. Przykładem jest też kolejny typ oszustwa na tzw. „kuriera”.

Do niewielkich film, sklepów przychodzi kurier z przesyłką, który pyta o właściciela, bądź szefa. Gdy okazuje się, że tej osoby nie ma informuje, że ma zamówioną przesyłkę za 100, 150 złotych. Odbiera pieniądze. Po otwarciu przesyłki  okazuje się, że w paczce nie ma nic wartościowego.