Loading the player ...

Wypowiedź: Damian Ziąber, Prudential.

Już kilkanaście tysięcy dzieci zapoznało się z programem Cha-Ching, a będzie ich więcej. Lekcje nauki oszczędzania trafiają właśnie do szkół. W czasie prowadzonych zajęć, dzieci będą oglądały kreskówki i wykonywały różnorodne ćwiczenia, które opracowano w taki sposób, aby edukacja finansowa stała się zabawą.

– Mamy początek roku szkolnego to też jest okazja dla rodziców żeby pochylić się nad programem. Chodzi o to żeby nie zanudzić dzieci, tylko z nimi porozmawiać o korzystaniu z pieniędzy, czego nigdy nie dość. To pokazują też nasze badania. 80 proc. Polaków twierdzi, że ich dzieciom zdarza się wydawać kieszonkowe w sposób daleki od oczekiwań rodziców np. na słodycze – mówi newsrm.tv Damian Ziąber, Prudential.

Nauka ma formę zabawy. Bohaterowie pierwszych 10 odcinków kreskówek „Cha-Ching”, przeżywając przygody i rozwiązując swoje problemy, uczą dzieci, jak mądrze dysponować finansami. Na bazie filmów powstało 10 gotowych scenariuszy lekcji dla nauczycieli, które uzupełniają zeszyty ćwiczeń dla uczniów oraz gry i aplikacje.

– Całość programu składa się z krótkich trzyminutowych kreskówek, które w pewien sposób pokazują czym jest pieniądz skąd się bierze, że nie jest zasobem nieograniczonym. Czasem małe dzieci mają kłopot, żeby to zrozumieć. Myślą, że rodzice drukujieniądze w bankomacie – wyjaśnia Damian Ziąber.

Program jest ogólnodostępny i bezpłatny.  Jego wszystkie elementy w wersji do pobrania znajdują się na stronie www.cha-ching.pl. Portal został przygotowany w taki sposób, by odpowiadał potrzebom różnych grup wiekowych. Dzieci za jego pośrednictwem będą miały szansę lepiej poznać zespół „Cha-Ching”, a rodzice sam program. Natomiast nauczyciele znajdą na stronie wszystkie potrzebne materiały do poprowadzenia zajęć. Na portalu znaleźć można również grę związaną z domowymi finansami oraz Menadżer Domowego Budżetu – łatwą do zastosowania aplikację, która pomoże rodzicom i dzieciom wspólnie planować domowe wydatki i oszczędzać na przyszłość.