Loading the player ...

Wypowiedź: Gilles Clavie, prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Orbis SA.

Ponad 30 hoteli w ciągu najbliższych 30 miesięcy, w tym 10 nowych hoteli i aż 1100 pokoi więcej już w 2016 roku – takie plany rozwoju w ma Grupa Orbis. Spółka planuje rozwijać sieć zarówno na rynkach zagranicznych jak i w Polsce. Już w drugiej połowie tego roku goście będą mogli odwiedzić Mercure w Krakowie Centrum i ibis w Gdańsku.

– Umieściliśmy rozwój w naszych planach, dotyczy to wszystkich krajów. Doskonale wiemy, gdzie chcemy skupić nasze inwestycje.  Mamy kilka kluczowych lokalizacji m.in. siedem głównych miast w Polsce oraz stolice pozostałych krajów naszego regionu – mówi Gilles Clavie, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Orbis SA.

Dynamiczny rozwój był widoczny już w ubiegłym roku. Orbis koncentrował się na powiększeniu sieci hotelowej i optymalizacji zaangażowanego kapitału. Pod względem ekspansji niewątpliwie najistotniejszym wydarzeniem tego okresu było przejęcie w styczniu hoteli AccorHotels w Europie Wschodniej oraz ich integracja z hotelami Grupy. W wyniku tej transakcji portfel hoteli powiększył się o 38 działających obiektów, a działalność Grupy objęła swoim zasięgiem sześć nowych państw: Bułgarię, Czechy, Macedonię, Rumunię, Słowację i Węgry.

– Zaczynamy się rozwijać w innych krajach: Rumuni, Bułgarii, podpisaliśmy właśnie nowe kontrakty w Sofi. Będziemy kontynuowali ekspansję na tych rynkach. Otworzyliśmy również pierwszy hotel w Macedonii. Prowadzimy analizy kilku nowych projektów, żeby zaistnieć również na tych rynkach, gdzie jeszcze nie jesteśmy obecni – dodaje Gilles Clavie.

Zgodnie z przyjętą strategią, w celu zwiększenia zakresu oferty i rozpoznawalności marek, ekspansja sieci hotelowej odbywa się zarówno poprzez zawieranie umów franczyzy, jak i umów o zarządzanie. W ubiegłym roku Spółka podpisała piętnaście nowych umów, w wyniku których trzy hotele już dołączyły do Grupy. Niezależnie od ekspansji sieci na podstawie umów franczyzy i o zarządzanie Orbis kontynuuje własne przedsięwzięcia inwestycyjne, tj. Mercure Kraków Centrum i ibis Gdańsk. Otwarcie tych hoteli jest planowane w drugiej połowie 2016 roku. Trzeci projekt, ibis Styles Szczecin, jest w fazie uzyskiwania pozwoleń administracyjnych. W rezultacie, w 2016 roku łącznie 10 hoteli (1100 pokoi) powiększy portfolio Grupy, a  w ciągu 30 miesięcy nie mniej niż 31 hoteli dołączy do sieci.