Loading the player ...

Wypowiedź: Tomasz Jenner, Krakowskie Lody z Lodziarni

Żółtka ze skórką pomarańczową? Orzech z figą? Kalafiorowe? To tylko niektóre z propozycji smakowych lodów. Producenci prześcigają się w pomysłach, by jak najmocniej zaskoczyć konsumentów i zachęcić ich do kupna.

– Głównie czerpiemy pomysły na różnego rodzaju smaki podróżując po całym świecie. Wtedy próbując lokalnych kuchni, przysmaków, łączymy je według własnego gustu. W ten sposób powstają mieszanki, które są u nas dostępne. – mówi Tomasz Jenner, Krakowskie Lody z Lodziarni.

Dopiero połączenie poszczególnych składników np. czekolady, skórki pomarańczowej i lodów samych w sobie daje mieszankę, która staje się pełnym produktem. To od pomysłowości, chęci eksperymentowania i kulinarnego gustu producentów zależy efekt końcowy.

– Najbardziej lubimy lody o smaku Veneziany. Są to lody jajeczne ze skórką pomarańczową i polewą czekoladową. Jadąc kiedyś do Wenecji i próbując tam różnych produktów, głównie włoskich ciast, powstała taka myśl. Mamy też lody z orzechów włoskich polewane figą. Należą do naszych ulubionych – dodaj Tomasz Jenner.