Loading the player ...

Wypowiedź: Nikolay Kirov, ekspert w dziedzinie negocjacji, budowania relacji i przywództwa z Akademii Leona Koźmińskiego.

Prawie 20 proc. menedżerów w Polsce śpi za krótko, poniżej 6 godzin. To oznacza, że są w permanentnym niedospaniu. Kora mózgowa u nich nie działa poprawnie a co za tym idzie nie działa przyczynowo skutkowe myślenie i łączenie faktów. Trudniej zapamiętują i nie zawsze zwracają uwagę na to co jest istotne.

Na sen powinniśmy poświęcać między 6 a 8 godzin. Dobrze jest też wprowadzić do swojego planu dnia drzemkę. – Taka drzemka 20 minutowa poprawia naszą pracę z faktami, działaniami właściwymi. Dłuższa drzemka zależny od organizmu. Idealna byłaby drzemka 90 minutowa, gdyż jest to pełny cykl senny i wtedy stajemy się kreatywni i włącza nam się myślenie, które łączy dalekie informacje między sobą. Natomiast zazwyczaj w ciągu dnia w Polsce nie mamy na to czasu – mówi newsrm.tv Nikolay Kirov, ekspert w dziedzinie negocjacji, budowania relacji i przywództwa z Akademii Leona Koźmińskiego.