Loading the player ...

Wypowiedź: Sabina Kornblit, ekspert ds. Komunikacji Wewnętrznej i PR, Eniro Polska Sp.z o.o.

Zakupy, sprzątanie, przygotowanie świątecznych potraw, wybór prezentów…  Przed Świętami Bożego Narodzenia lista prac do wykonania wydaje się nie mieć końca. Z części obowiązków Polacy zaczęli rezygnować np. dokładne sprzątanie częściej zlecamy innym.

– Z roku na rok widzimy wzrastający popyt na usługi związane z profesjonalnym sprzątaniem domów i mieszkań. Dostrzegamy to także w naszej wyszukiwarce, która odnotowała w ostatnim czasie ponad stu procentowy wzrost zapytań właśnie o firmy sprzątające – mówi newsrm.tv Sabina Kornblit, ekspert ds. Komunikacji Wewnętrznej i PR, Eniro Polska Sp.z o.o.

Informacji na temat firm sprzątających czy produktów związanych z odświeżeniem mieszkania, Polacy najczęściej szukają w Internecie. – Szukając informacji coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebne informacje np. na temat firm sprzątających czy artykułów do sprzątania mieszkań. – mówi Magdalena Wypychowicz dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku Eniro Polska. – Duże znaczenie ma  także dostępność takiej firmy i jej lokalizacja. Najlepiej jeśli ekipa usługowa znajduje się w naszej okolicy i w każdej chwili może pomóc. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Zakres usług firm sprzątających, jaki możemy zamówić jest bardzo zróżnicowany, od podstawowych jak zwykłe odkurzanie po pranie dywanów, czyszczenie tapicerek, mycie okien a także poprawę sprzątania po kimś. Ceny są zróżnicowane i zazwyczaj ustala się je albo w oparciu o sprzątany metraż nieruchomości lub czas poświęcony na pracę.