Loading the player ...

Wypowiedź: Nela Mała Reporterka.

Nela Mała Reporterka ma zaledwie 10 lat i już od 5 lat podróżuje po świecie.  Zwiedziła między innymi: Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię, Mauritius, Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Peru, Boliwię, Chile, Kostarykę, Panamę, a ostatnio również Mjanmę i Japonię. Nela Mała Reporterka wyjawiła jaki prezent jest najlepszy dla podróżnika.

– Dla podróżnika, który zaczyna swoją przygodę dobrym pomysłem na prezent jest książka np. o zwierzętach. Także mapa, kompas, aparat, notes, liny – mówi newsrm.tv Nela Mała Reporterka. – Lina przydaje się w dżungli, tam nie można spać na ziemi i z lin można zrobić hamak.

Podróże Neli są pełne przygód i niespodzianek. Zwiedzała boliwijskie wulkany i gejzery, obserwowała kajmany i piranie w dorzeczu Amazonki, a na Filipinach zeszła sto dwadzieścia metrów w  głąb  jaskiń szukając nietoperzy. W Etiopii dotarła do doliny Omo, gdzie żyją jeszcze liczne afrykańskie plemiona. Tam właśnie uczestniczyła w ceremoniach plemiennych.

Na podróżowaniu nie kończą się jednak dokonania Neli. Świat widziany oczami dziecka opisała i wydała w formie bogato ilustrowanych książek dla dzieci. Do tej pory, na rynku pojawiły się już cztery pozycje: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach, podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na tropie przygód”. W ostatniej książce mali wielbiciele mogą odnaleźć kilka ukrytych niespodzianek. W rysunkach zwierząt zostały umieszczone QR kody, które umożliwią dzieciom dostęp do dodatkowych materiałów. Aby je oglądać wystarczy pobrać aplikację i zeskanować kod by zobaczyć np. jak Nela karmi słonika.