Loading the player ...

Wypowiedź: Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz IKEA.

Dodatki, dekoracje to coś o czym w mieszkaniu nie wolno zapomnieć. Odpowiednio dobrane mogą sprawić, że przestrzeń stanie się stylowa, bardziej przytulna i poczujemy się jak w domu. Co wybrać? W tym sezonie na pierwszym planie znalazły się wyraziste kolory, złote akcenty i odrobina tropikalnych detali. 

– Dodatki mają wpływ na to jak wygląda wnętrze. Za ich pomocą możemy zmienić charakter przestrzeni np. może wydać się bardziej ponura, jaskrawa, czy kolorowa – mówi newsrm.tv Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz IKEA i dodaje. – Nowością w tym roku są bardzo intensywne kolory. Pojawiają się ciemne zielenie, złoto, czerń, żółty barwa, róż ale modne są także pastele.

Dodatki we wnętrzach to nie tylko ozdobniki ich użyteczność i funkcjonalność może sprawić, że będą nas jeszcze bardziej cieszyć. – To nie jest tak, że kiedy podstawimy jedynie wazon to on po prostu będzie stał jako dekoracja. Na przykład mamy taki wazon, który z jednej strony jest świecznikiem, takim malutkim na świece tealight, a z drugiej strony jest po prostu małym wazonem. Jesteśmy w stanie zmienić całkowicie funkcje takiego przedmiotu i to jest myślę fajne i zabawne – wyjaśnia Katarzyna Jaros-Puzio.

Metaliczne akcenty to element niezbędny, jeśli chcemy stworzyć w domu atmosferę luksusu. W pokoju dziennym lub w sypialni tę rolę świetnie odegrają detale, takie jak zegar czy też klepsydra, w której zamiast piasku np. wykorzystano złociste koraliki. Natomiast rama wypełniona siatką w kolorze mosiądzu z klipsami, świetnie wyeksponuje ulubione zdjęcia i obrazki. Ciekawym rozwiązaniem na ciemną półkę, szafkę może być postawienie złotego świecznika w czarnej obudowie. Wtedy taki złoty element sprawi, że będziemy mieli wrażenie świetlistości i jasności.

Charakter wnętrzu dodają też rośliny, które w tym sezonie stały się bardzo modne. Pojawia się motyw roślinny zarówno w tkaninach, obiciach. – Rośliny mają swój renesans i wracają do wnętrz. Modne są kwietniki, kompozycje kwiatowe i to nadaje wnętrzu zupełnie inny charakter, bardziej przytulny, domowy – dodaje Katarzyna Jaros-Puzio.