Loading the player ...

Wypowiedź: Łukasz Leśniewski, trener i współzałożyciel siłowni Crosshouse

Wykonując trening na siłowni chcemy, aby był on dla nas jak najbardziej efektywny. Niestety często popełniamy błędy, które potem mogą skutkować kontuzjami i uszkodzeniami ciała. Jakie błędy popełniamy najczęściej przychodząc na siłownię?

– Najczęściej popełniany błąd na siłowni to przede wszystkim brak techniki. Ludzie przychodzą na siłownię, boją się zapytać trenera o fachową poradę i często wykonują ćwiczenia po prostu źle – mówi newsrm.tv Łukasz Leśniewski, trener i współzałożyciel siłowni Crosshouse. Wielkim problemem jest również często brak rozgrzewki oraz rozciągania po treningu. Ludzie często nie chcą na nie tracić czasu i od razu podchodzą do podnoszenia ciężarów, co powoduje wiele kontuzji.

Osoby przychodzące na trening często korzystają z własnych, znalezionych w internecie planów treningowych, które są źle przygotowane lub po prostu dla nich nieodpowiednie.  Ci którzy zaczynają swoją przygodę z siłownią porywają się na ćwiczenia i ciężary, które nie są w ich zasięgu. Jak tłumaczy Łukasz Leśniewski, najpierw należy się skupić na technice, a zmiany w wytrzymałości i sylwetce przyjdą dopiero po pewnym czasie. Nie należy więc oczekiwać widocznych efektów naszych ćwiczeń już po kilku dniach, lecz dać sobie kilka tygodni, a nawet miesięcy, żeby osiągnąć wymarzony cel.