Loading the player ...

Wypowiedź: Jerzy Łabuda, PR specialist Samsung Electronics Polska

Cienki, lekki i z największą gęstością optyczną ekranu – tak swoje najnowsze dzieło opisuje Samsung. Na rynku już niebawem pojawi się następca Galaxy Tab S. Firma swoje urządzenia zaprezentuje w czwartek na konferencji w Nowym Yorku. Newsrm.tv udało się już zobaczyć jak wygląda i działa urządzenie.

Jak zapowiada producent Galaxy Tab S2 charakteryzuje się eleganckim wzornictwem z najcieńszą i najlżejszą metalową ramką na rynku. Wysoka wydajność urządzenia pozwoli użytkownikom na wypróbowanie nowych, zwiększających efektywność metod pracy i korzystanie z wielozadaniowości.

– Galaxy Tab S2 jest nie tylko najcieńszym i najlżejszym tabletem na rynku, ale także zapewnia użytkownikowi szybki i łatwy dostęp do mnóstwa funkcji związanych z przeglądaniem treści i podnoszących wydajność pracy – powiedział JK Shin, CEO and President of IT & Mobile Division w Samsung Electronics – Jesteśmy przekonani, że Samsung Galaxy Tab S2 to najbardziej przydatne osobiste urządzenie do odbioru treści wizualnych, z którego użytkownik może korzystać w każdej sytuacji.

Tablet o grubości zaledwie 5,6 mm i ważący tylko 389 g (z ekranem 9,7”) lub 265 g (8”)* sprawdza się jako urządzenie do czytania i oglądania treści. Jak zapewnia producent duża rozdzielczość, dokładność i kontrast sprawiają, że komfort oglądania jest taki, jak przy mediach drukowanych.

– Ekran Super AMOLED zastosowany w Tab S2 ma największą gęstość optyczną dostępną na rynku w tej klasie urządzeń. Co sprawia, że zarówno oglądanie na nim zdjęć, filmów a zwłaszcza czytanie jest tak komfortowe jak czytanie gazety. Nasz wzrok już nie odróżnia pojedynczych pikseli, widzimy ten wyświetlany tekst jako drukowany z krzywymi, detalami – mówi newsrm.tv Jerzy Łabuda, PR specialist Samsung Electronics Polska.

Urządzenie jest polecane  m. in. do czytania e-booków, czasopism, stron internetowych i kanałów informacyjnych. Proporcje ekranu zoptymalizowane pod kątem czytania stron tekstu eliminują konieczność częstego przewijania obrazu. Tablet wyróżnia się głębszym kontrastem i większą precyzją odwzorowania szczegółów. Ekran Super AMOLED zapewnia najlepsze w swojej klasie wrażenia przy wyświetlaniu grafiki i tekstu, odtwarzając 94% palety kolorów Adobe RGB.