Loading the player ...

Wypowiedź: Magdalena Rozwadowska, CRUZEO.

Weekend pełen przygód i wyzwań spędzony za sterami jachtu spacerowego? Dlaczego nie. Łódź tej klasy może wyczarterować każdy, kto chce spróbować rzecznej żeglugi. Sprawdziliśmy ile to kosztuje i jakie atrakcje oferuje sam jacht.

Warto widzieć, że aby wyczarterować i płynąć spacerowym jachtem motorowym, nie trzeba posiadać żadnych uprawnień, choć wyrobienie patentu sternika motorowodnego jest zdecydowanie łatwiejsze niż zdobycie prawa jazdy na samochód. Dzięki krótkiemu kursowi można nabyć doświadczenie za sterem oraz praktyczne umiejętności manewrowania, takie jak: śluzowanie, cumowanie oraz odchodzenie od nabrzeża. Oczywiście, jeżeli ktoś nie czuje się na siłach by prowadzić jacht, zawsze opcją jest skorzystanie z pomocy doświadczonego sternika, który będzie kierował wyczarterowaną łodzią.

Jedną z ciekawszych, rzecznych tras, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją motorowodną przygodę, jest odcinek pomiędzy Wrocławiem a Gliwicami. Płynąc jachtem w górę Odry, na swojej drodze spotka się bowiem aż sześć marin oraz jeden port. Łącznie, w obie strony, do pokonania jest 390 km, w tym liczący ponad 40 km Kanał Gliwicki. – W czasie wyprawy załoganci przeprawiają się przez śluzy, by następnie odpoczywać na marinach lub deku jachtu, obserwując sielską, nadodrzańską przyrodę oraz zabytki w odwiedzanych miastach – mówi Magdalena Rozwadowska z Cruzeo.pl, oferującej czarter jachtów motorowych.

Na samym jachcie do dyspozycji jest miejsce do spania, toaleta i w pełni wyposażona kuchnia. Koszt wypożyczenia zaczyna się od ok. 450 zł za dobę i osobno należy doliczyć koszt paliwa.