Loading the player ...

Najnowsze trendy wśród jesiennych fryzur to niedbałe koki i dziewczęce warkocze. Na jesień 2018 raczej będziemy wiązać lub zaplatać włosy, a jeśli już pozostawimy je rozpuszczone, to w surferskim stylu – mokre i zaczesane do tyłu. Modne będą wysokie kucyki i nisko upięte koki, a jeśli warkocze, to luźne, przewiązane tasiemkami, albo zebrane w kok. Posiadaczki naturalnie kręconych włosów powinny wiązać je na czubku głowy, a te z nas, które nie lubią kosmyków opadających na twarz, mogą zapleść je w drobne warkoczyki.

Już nie tylko boxer braids, ale też cienkie warkoczyki, zaplatane ciasto przy skórze, luźne warkocze w stylu boho, warkocze w duecie, a nawet jako korona wokół głowy. Zupełna nowość to ich wersja futurystyczna – z dodanym koczkiem lub dwa warkocze połączone w jeden, na kształt litery U. Dla osób, które lubią się wyróżniać warkoczyki na całej głowie a nawet doczepiane bądź kolorowe.Oprócz warkoczy w tym sezonie królować będą koki, luźne pełne nonszalancji. Nowoczesna wersja koka to dziewczęce, lekkie stylizacje usytuowane nisko lub wysoko na głowie, zwinięte w kółko warkocze i kucyki oraz luźne upięcia.

Mokre i zaczesane włosy do tyłu to kolejny trend, który jest kontynuacją letnich pokazów mody. Ten trend zachęca do pokazywania twarzy i nic się przed nim nie ukryje. Jesienią będziemy stawiać na „zaczes”, który w męskich trendach fryzjerskich już dawno zastąpił grzywkę, a teraz widzieliśmy go na pokazach Bora Aksu, Rahul Mishra czy Ziad Nakad. Włosy zgarniamy do tyłu palcami, zbieramy je w luźnym kucyku albo związujemy ciasno koczek, a nawet wybieramy tę fryzurę w wersji „wet look”.

W koloryzacji najmodniejsze są blondy, odcienie miedzi i delikatne brązy.  Blond wciąż jest w trendach. W poprzednim sezonie królowała platyna, zaś tej jesieni postawimy na jego cieplejsze wersje. Truskawkowy blond, miodowy blond i brudny blondà la Gigi Hadid – oto najmodniejsze aktualnie odcienie.  Ale nie tylko, ponieważ czekoladowy brąz to jeden z najmodniejszych odcieni nadchodzących miesięcy. Ciepłe brązy, czyli wspomniana czekolada, a także espresso, tak zwany popiół oraz całkiem ciemny mahoń to totalna klasyka w koloryzacji, do której coraz chętniej powracamy. Odcienie rudości dla tych którzy lubią ciepłe kolory też sprawdzą się i w tym sezonie. W sezonie jesień-zima 2018/2019 brąz będziemy nosić na głowie luźne fryzury i naturalne kolory.