Loading the player ...

Wypowiedź: Konrad Mróz, biuro prasowe T-mobile Polska, Michał Rabiega, Radio Solution Manager, Nokia Networks.

Po raz pierwszy w Polsce zrealizowana została prezentacja technologii agregacji 4 pasm 20MHz każdy. Pokaz LTE-Advanced Pro to milowy krok w stronę 5G i dużo większych możliwości sieci, tak aby mogły spełnić szybko rosnące wymagania użytkowników oraz nowych usług mobilnych, jak wysokiej jakości wideo (4K), wirtualnej rzeczywistości, czy też gier nowej generacji.

– To, co zrobiliśmy to krok, zajrzenie w nieodległą przyszłość. Mamy nadzieje, że ta technologia niedługo stanie się dostępna także dla klientów – mówi newsrm.tv Konrad Mróz, biuro prasowe T-mobile Polska.

Zespół zajmujący się rozwojem technologii LTE w centrum R&D Nokia we Wrocławiu opracował demonstrację rozwiązania LTE-A Pro dzięki, której operator jest w stanie osiągnąć przepustowość sieci do 1.2Gbps. Jest to kontynuacja projektów innowacyjnych realizowanych przez wrocławskich inżynierów w ramach globalnej organizacji R&D Nokii, tworzących nowe możliwości technologiczne demonstrowane operatorom na całym świecie. Osiągnięta przepustowość do 1,2 Gbps to znaczący krok w kierunku technologii radiowych następnej generacji. – Ten rekordowy wynik 1.2 Gbps w LTE Advanced Pro osiągnęliśmy wykorzystując najnowszej generacji stację bazową Nokia AirScale oraz agregując cztery nośne z częstotliwości powszechnie wykorzystywanych w Europie do zapewnienia pojemności – 1800MHz, 2100MHz i 2.6GHz –  oraz stosując technologię 4×4 MIMO.  Całość rozwiązania została opracowane przez inżynierów z zespołu LTE w Centrum R&D Nokii we Wrocławiu –  mówi Michal Rabiega Michal Rabiega, Radio Solution Manager w Nokii.