Loading the player ...

Wypowiedź: Patryk Mikiciuk, dziennikarz i pasjonat motoryzacji, Team TOTAL.

Ten okres, który teraz jest to najbardziej niebezpieczny czas dla wszystkich kierowców. Mamy bardzo mieszane warunki drogowe. Z jednej strony możemy jeździć tak jak latem, gdy świeci słońce i jest sucho. Czasami pojawiają się niskie temperatury, jest ślisko i zaczynają być warunki takie bardzo zimowe. Możemy się naprawdę mocno przejechać – mówi newsrm.tv Patryk Mikiciuk, dziennikarz i pasjonat motoryzacji, Team TOTAL.

Problemy widać już na ulicach, sznur stojących w korku aut, stłuczki – to codzienność. – To, co jest według mnie najważniejsze to jeździć z głową i zawsze dopasować prędkość do warunków, które panują na drodze.  Ja wiem, że to może brzmi banalnie, ale kiedyś Sobiesław Zasada wprowadził takie pojęcie: „prędkość bezpieczna”, czyli prędkość, przy której kierowca czuje się bezpiecznie i wie, że może opanować samochód.  Banał, ale to zawsze działa – dodaje Patryk Mikiciuk.

Szczególnie teraz kiedy pojawiają się pierwsze deszcze, pierwsze pluchy asfalt potrafi być śliski. Teraz jeszcze mało kto jeździ na zimowych oponach. Natomiast jak wyjaśnia dziennikarz motoryzacyjny opony letnie przy temperaturze 1, 2 stopni Celsjusza się nie sprawdzają, się ślizgają. Kolejna sprawa to hamowanie. Przy trudnych warunkach trzeba o tym pomyśleć wcześniej.