Loading the player ...

Wypowiedź: Magda Kurzyp, farmaceuta i dietetyk

Właściwa pielęgnacja to dopiero pierwszy krok do idealnej, zdrowej skóry. Na wygląd naszej cery mają wpływ nie tylko kremy i inne kosmetyki, których używamy, ale także czynniki wewnętrzne, czyli nasza dieta. Jak pielęgnować cerę od środka, żeby rzeczywiście była zdrowa?

-Dla osoby, która chciałaby wspierać wygląd swojej skóry odpowiednią dietą, powiedziałabym, że najlepiej jest ograniczyć mięsa czerwone, czyli wieprzowinę i wołowinę. Mięsa powinny być chude, tak samo nabiał. – mówi newsrm.tv Magda Kurzyp, farmaceuta i dietetyk.

Posiłki powinny być przede wszystkim różnorodne oraz bogate w witaminy, tłuszcze i składniki mineralne. Nie powinniśmy się bać makaronów czy pieczywa – powinny to być jednak produkty pełnoziarniste. Cenne dla naszego zdrowia są kwasy tłuszczowe Omega-3, które znajdziemy w tłustych gatunkach ryb i w olejach roślinnych. Oczywiści w naszym jadłospisie nie może zabraknąć warzyw i owoców.

Jeżeli chcemy poprawić wygląd naszej cery powinniśmy zrezygnować z niektórych produktów. Należy unikać gorących potraw i napojów, a co więcej ograniczyć kawę oraz herbatę. Zawierają one dużą ilość toksyn, a dodatkowo powodują zatrzymywanie wody w naszym organizmie. Negatywny wpływ na naszą skórę mają również słodycze, a w szczególności cukier i czekolada, które mogą się przyczynić do powstawania wyprysków. Ostatnią grupą produktów, których powinniśmy unikać, są potrawy smażone. Największym zagrożeniem dla skóry są wytwarzające się podczas smażenia kwasy tłuszczowe, które przyśpieszają proces starzenia się skóry.