Loading the player ...

Wypowiedź: Karolina Ferenstein-Kraśko, właścicielka stadniny koni w Gałkowie, zawodniczka.

Największe wydarzenie jeździeckie tego lata zawita do Polski. W lipcu w Kołobrzegu odbędą się międzynarodowe zawody Cavaliada Summer Jumping. Arena będzie zlokalizowana tuż nad brzegiem morza, a na niej zobaczymy nawet stu czołowych amazonek i jeźdźców z całej Europy.

– Imprezy jeździeckie na plaży organizowane były do tej pory tylko w Miami Beach na Florydzie. Po raz pierwszy w Europie, arena sportowych zmagań jeźdźców i amazonek będzie usytuowana nad brzegiem morza. Z niecierpliwością czekam na to wydarzenie – mówi Karolina Ferenstein-Kraśko, zawodniczka oraz właścicielka stadniny koni, która weźmie udział w imprezie.

W Kołobrzegu organizatorzy spodziewają się udziału czołowych amazonek i jeźdźców z całej Europy, w tym reprezentantów polskiej kadry narodowej, a także sportowców z Niemiec, Czech i Rosji. Pojawią się też najmłodsi jeźdźcy – dzieci startujące na kucach. W ramach wydarzenia odbędzie się dziewiętnaście konkursów. Zawodnicy będą walczyli w konkurencjach skoków przez przeszkody, dresażu i powożenia. Pula nagród finansowych to ponad 300 000 zł.

Obok zmagań sportowych w programie znajdą się również pokazy i animacje dla najmłodszych. Uzupełnieniem Cavaliada Summer Jumping będzie kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

Rywalizacje odbędą się od 7 do 10 lipca na plaży w Kołobrzegu. Arena będzie zlokalizowana tuż nad brzegiem morza, przy Kamiennym Szańcu, wejście od ulicy Fredry. Sponsorem głównym Cavaliada Summer Jumping jest PKO Bank Polski, który od kilku lat wspiera cały cykl Cavaliada Tour, imprez odbywających się w Poznaniu, Lublinie i Warszawie.

– Cieszymy się, że PKO Bank Polski jest partnerem tak ważnego sportowego wydarzenia jak Cavaliada, tym bardziej, że po raz pierwszy dotrze ono nad polskie morze. Imprezy z tego cyklu dorównują najwyższym światowym standardom, zarówno jeśli chodzi o warunki dla startujących, jak i atrakcje dla widzów. Trzymamy kciuki za zawodników i zapraszamy mieszkańców naszego regionu oraz turystów do podziwiania tego niezwykłego widowiska – mówi Beata Radziwanowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Na widzów czekają sportowe emocje, widowiskowe pokazy w wakacyjnym plenerze oraz wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. PKO Bank Polski zaprasza do konkursu, w którym można wygrać zaproszenia na zawody. Wystarczy uzasadnić, dlaczego chcemy tam być i dołączyć swoje zdjęcie z wakacji w Polsce. Konkurs potrwa do niedzieli 3 lipca.