Loading the player ...

Wypowiedź: Łukasz Stypułkowski, Product Manager Zonifero

Garaż to często pierwsze miejsce, w którym rozpoczynają swoją działalność firmy. Przykładami są między innymi Apple, Google czy Disney. Każda garażowa firma, która zaczyna odnosić sukcesy staje przed zadaniem znalezienia większego i dogodniejszego lokum. 

Niewłaściwy wybór lokalizacji na biuro może wiązać się z wieloma problemami, które będą hamować rozwój całej firmy. Są 4 aspekty, na które warto zwrócić uwagę. 

Po pierwsze potrzeby pracowników są najważniejsze. Szukając biura trzeba zwrócić uwagę na powierzchnię i możliwość aranżacji. W miejscu, gdzie pracuje nawet kilkanaście osób ważne będzie zorganizowanie przestrzeni do pracy samodzielnej oraz grupowej, a także miejsce spotkań z klientami. Ponadto nowe biuro powinno być nieco większe, a nie szyte na miarę. Dzięki temu, gdy nasza firma zacznie się jeszcze bardziej rozrastać, nie będzie potrzeby ponownego szukania lokalu.

Po drugie technologiczne udogodnienia budują prestiż wewnętrzny i zewnętrzny. Prestiż miejsca ma znaczenie zarówno dla pracowników (aktualnych, jak i tych przyszłych) jak i dla klientów firmy. Ułatwiają one pracę i pomagają zapanować nad chaosem organizacyjnym.

Na trzecim miejscu znalazło się otoczenie biura, które jak się okazuje także ma znaczenie. Lokalizacja w wygodnym miejscu niedaleko przystanku metra, autobusu czy tramwaju to nie tylko ułatwienie dla naszych pracowników, ale i klientów czy partnerów. Miejsce dobrze skomunikowane z dworcem czy lotniskiem to dodatkowe plusy. 

Po czwarte czy warto skorzystać z pomocy doradcy nieruchomości? Pomoc profesjonalnego doradcy nieruchomości jest najczęściej uważana za powód podniesienia poziomu wydatków na całe przedsięwzięcie, ale często zyski z takiej decyzji znacznie przewyższają ewentualne koszty. Doradca bowiem to osoba najlepiej zorientowana w rynku nieruchomości, dlatego na każdym etapie realizacji projektu może służyć praktyczną radą.

Nowe biuro może być początkiem wspaniałego rozwoju firmy oraz prawdziwą gratką w walce o nowych pracowników i klientów. Warto poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, aby móc cieszyć się wygodnymi i nowoczesnymi przestrzeniami biurowymi przez lata.