Loading the player ...

Wypowiedź: Konrad Mróz, biuro prasowe T-mobile Polska.

Rok 2016 może być rokiem nowych technologii dla klientów. Mówimy od jakiegoś czasu o szybkim internecie LTE. Za chwilę prędkość, jaką możemy uzyskiwać od operatora w mobilnym Internecie może się wielokrotnie zwiększyć dzięki tzw. agregacji pasma – mówi newsrm.tv Konrad Mróz, biuro prasowe T-mobile Polska.

Dzięki tzw. agregacji pasm, czyli łączeniu różnych częstotliwości, prędkości osiągane już w 2016 roku mogą być do 300 Mb/s. To oznacza, że przesyłanie i odbieranie danych stanie się o wiele szybsze.

Na tym nie koniec. Drugie rozwiązanie związane jest z tzw. WiFi Coling. Polega to na korzystaniu z usług internetu mobilnego nie tylko na infrastrukturze operatora z usług, którego korzystamy, ale także dzięki infrastrukturze WiFi prywatnej czy miejskiej.

– Mając taką usługę klient sieci T-mobile, nawet jeżeli straci zasięg macierzystych sieci, tam gdzie będzie zasięg jego WiFi będzie mógł swobodnie rozmawiać, wysyłać i otrzymywać SMS-y. Co więcej pojawienie się ponowne w zasięgu sieci spowoduje przełączenie do sieci operatora – Konrad Mróz, biuro prasowe T-mobile Polska.