Loading the player ...

Wypowiedź: Urszula Krassowska, TNS Global

Lato zazwyczaj kojarzy się z wakacjami, ciepłymi weekendami i innymi przyjemnościami związanymi ze wspaniałą pogodą. Niestety, te odczucia bledną na myśl o chwilach, które trzeba spędzić w biurze. Niezależnie od tego, czy jest ono klimatyzowane, dyskomfort związany z formalnym, biurowym dress code jest i tak odczuwalny. Zwłaszcza, gdy temperatura za oknem jest wysoka.

Jakie stroje zdaniem Polaków są najbardziej nieodpowiednie, gdy pracujemy „za biurkiem”?  Wśród szczególnie niepożądanych elementów garderoby, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, znalazły się krótkie spodnie i szorty oraz klapki i japonki. Większość uważa, że pracowników powinien obowiązywać określony dress code. Tylko dla co piątej osoby do pracy w biurze nadają się wszystkie stroje.

Krótkie spodenki u mężczyzn i kobiet są nieodpowiednie dla ponad połowy badanych. W biurze niepożądane są też klapki i japonki i sportowe sandały. Niemile widziane są również mini spódniczki, sukienki na ramiączka oraz koszulki bez rękawów. O tym jaki strój wybrać latem do pracy, żeby wyglądać schludnie i czuć się komfortowo powiedziała newsrm.tv Urszula Krassowska, TNS Global.