Loading the player ...

Wypowiedź: Adam Dąbkowski, General Director Nexity Polska

Zakup pierwszego mieszkania nie jest prosty. Poza wybraniem lokalizacji, rozsądnej ceny i metrażu warto rozważyć też inne czynniki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

– Okazje się zdarzają. Najczęściej zdarzają się na początku rozpoczęcia inwestycji. Wtedy możemy wybrać najlepsze mieszkania, bo mamy do dyspozycji pełną ofertę w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli chodzi o wybór już konkretnego mieszkania bardzo ważne jest usytuowanie mieszkania pod względem kierunków świata – radzi Adam Dąbkowski, General Director Nexity Polska – Mieszkanie południowe będzie mieszkaniem bardzo nasłonecznionym. Mieszkanie zachodnie będzie słoneczne ale mniej nasłonecznione. O godzinie 12, 13 nie będzie tam tak gorąco.

Co w wymarzonym „M” powinno się znaleźć? Mieszkania powinny mieć widną kuchnię lub aneks kuchenny, oczywiście to samo dotyczy salonu. Dobrze jest też, gdy w łazience jest okno. Niestety taki mieszkań na rynku nie ma wielu. Wybierając mieszkanie warto też zwrócić uwagę na usytuowanie kuchni.

– Czy kuchnia ma szerokość 2,45 m, aneksy kuchenne zazwyczaj są mniejsze i mają 1,80 m. Natomiast kuchnie zamknięte muszą mieć szerokość 2,45. Bardzo ważny jest też salon, który powinien mieć ok. 4 m szerokości. Dlatego, że tam zmieścimy wszystkie elementy, które są nam potrzebne, czyli sofę, ławę, stół, telewizor – dodaje Adam Dąbkowski.

Szerokość sypialni powinna wynosić minimum 2,80 m. Tylko w takiej przestrzeni zmieści się małżeńskie łoże, duża szafa i komoda.