Loading the player ...

Pandemia, lockdown, brak pewności jutra uderzył w nas wszystkichpodkreśla Magdalena Stachowiak Alexandrowicz, manager ds. PR i promocji Komitetu Ochrony Praw Dziecka, i dodajeNasi podopieczni, czyli dzieci i rodziny, którym kompleksowo pomagamy szczególnie boleśnie odczuli ten czas. Odczuły go, ponieważ przez chwilę nie było kontaktu „twarzą w twarz” z terapeutą. W czasie lockdown’u Komitet Ochrony Praw Dziecka działał online i w ten sposób udzielaliśmy porad psychologicznych, pedagogicznych, prawnych, prowadziliśmy mediacje. Nawet na jeden dzień nie zawiesiliśmy działań Komitetu. Mimo to, pewnym jest, że nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem – terapeutą, czy podopiecznym twarzą w twarz.

Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” wychodzi naprzeciw potrzebom pracujących rodziców. Powstał z myślą o propagowaniu miejsc i produktów, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój dziecka. Jednak cele konkursu są nie tylko edukacyjne, ale również pomocowe. Które polskie firmy produkują najbezpieczniejsze zabawki dla dzieci? Jakie gry, książki i miejsca najlepiej wpływają na ich rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny? Kapituła Komitetu Ochrony Praw Dziecka już po raz 19 wybierze najlepsze produkty dla najmłodszych. Środki finansowe pozyskane z opłaty konkursowej zostaną w pełni przeznaczone na działania statutowe KOPD. Chętni, mogą zgłaszać swoje produkty/miejsca/inicjatywy/portale do konkursu do 11 grudnia 2020, a opłatę konkursową w formie darowizny należy uiścić najpóźniej do 11 grudnia 2020 r.

Wszystkie informacje: regulamin, ankieta, zamieszczone są na nowej, specjalnie utworzonej na potrzeby Konkursu, stronie www.swiatprzyjaznydziecku.pl.

Trwa również piąta w tym roku edycja „Kawy z Gwiazdą” – serii licytacji indywidualnych spotkań online ze sławnymi osobami, z których dochód zostaje przeznaczony na działania KOPD w zakresie przeciwdziałania pomocy wobec dzieci oraz pomocy rodzinom objętym kryzysem. W ramach licytacji fani mogą spotkać się m.in. z Katarzyną Bosacką, Magdaleną Różczką, Barbarą Kurdej-Szatan, Michałem Rusinkiem, czy światowej sławy psychologiem społecznym prof. Philipem Zimbardo.