Loading the player ...

Wypowiedź: Leszek Zięba, manager ds. kluczowych klientów w firmie Aspiro i ekspert w Związku Firm Doradztwa Finansowego.

Własne konto bankowe to dzisiaj konieczność. Banki przerzucają się coraz to nowymi ofertami i proponują więcej możliwości. W takim natłoku informacji wybór konta bankowego, zwłaszcza jeżeli nie miało się z tym wcześniej do czynienia, może być niełatwym zadaniem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta tak, aby odpowiadało ono studenckim potrzebom? 

-Przy wyborze konta warto zwrócić uwagę na jego specyfikę i funkcjonalność oraz koszty – mówi newsrm.tv Leszek Zięba, manager ds. kluczowych klientów w firmie Aspiro i ekspert w Związku Firm Doradztwa Finansowego. Studencki budżet jest często ograniczony, dlatego przy wyborze konta jednym z najważniejszych kryteriów są koszta związane z jego prowadzeniem. Porównując dostępne oferty warto zajrzeć do tabeli opłat i prowizji. Należy szczególnie zwrócić uwagę na wysokość miesięcznej opłaty prowadzenia konta, opłaty za kartę i możliwości uniknięcia kosztów jej użytkowania czy na koszty robienia przelewów.

Otwierając rachunek bankowy powinniśmy pamiętać, że jeżeli nie będziemy zadowoleni z usług danej instytucji finansowej, to zawsze możemy zamknąć konto i otworzyć nowe. Wiąże się to z pewnymi problemami, jak np. zmiana numeru rachunku, dlatego warto wcześniej przyjrzeć się dostępnym ofertom i wybrać tą, która najlepiej będzie odpowiadała naszym potrzebom.