Loading the player ...

Wypowiedź: Piotr Suchodolski, Dyrektor Marketingu Virgin Mobile Polska.

Cena przestaje odgrywać pierwszorzędne znaczenie w rywalizacji operatorów na rynku telekomunikacyjnym. Istotniejsza jest bowiem jakość oferowanych produktów i usług. Co więcej klienci coraz częściej decydują się na wybór oferty bez telefonu, dzięki czemu nie muszą długotrwale wiązać się z jednym operatorem.

– Ceną już bardzo ciężko grać. Wydaje mi się, że teraz operatorzy wymyślają oferty, które są ciekawsze, nowsze i mają w sobie coś, czego nie było do tej pory – mówi newsrm.tv Piotr Suchodolski, Dyrektor Marketingu Virgin Mobile Polska.

W momencie, kiedy nie ma już możliwości konkurowania poprzez cenę, bardzo istotne znaczenie odgrywa jakość produktów i usług. Piotr Suchodolski podkreśla, że sieci coraz rzadziej rywalizują ze sobą w oparciu o ofertę telefoniczną

– W tym momencie coraz bardziej popularna jest oferta SIM only, czyli oferta bez telefonu. Coraz częściej klienci rozdzielają ofertę telekomunikacyjną i ofertę z telefonem – dodaje Piotr Suchodolski. Wynika to z faktu, że na otwartym rynku ceny telefonów są bardziej korzystne, a ich nabywcy nie są długotrwale związani z jednym operatorem.