Loading the player ...

Wypowiedź: Eric Cador, prezes regionu EMEA, starszy wiceprezes grupy Lenovo

Współczesne komputery mogą coraz więcej. Na rynku już pojawiły się urządzenia, które działają na dotyk lub głos. Podobnie jak w telefonie możemy wydać komendę a komputer zareaguje.

– Można do nich przemówić i one zaczną działać, będą reagować, odpowiadać. W tej chwili mamy też te same możliwości na telefonie, tablecie i PC – mówi Eric Cador, prezes regionu EMEA, starszy wiceprezes grupy Lenovo.

Coraz częściej w jednym urządzeniu łączy się wiele funkcji np. komputer po odłączeniu ekranu staje się tabletem. Producenci pracują także nad innymi funkcjami ale pewne jest jedno, przynajmniej na razie klawiatura i myszka zostaną.

– Możliwości są różne możemy nadal posługiwać się komputerem z klawiaturą, ale są komputery, które z powodzeniem działają doskonale bez myszy i klawiatury – Eric Cador, prezes regionu EMEA, starszy wiceprezes grupy Lenovo – Możemy tylko dotykać ekranu. Ważne jest to, że tutaj dajemy wybór.

Lenovo chce się stać numerem jeden, wiodącym producentem na rynku pecetów, urządzeń mobilnych i rozwiązań serwerowych.

Obecnie wartość naszej sprzedaży wynosi około 50 mld dol., dążymy do tego, by się podwoiła, sięgnęła – 100 mld dol.  Będziemy dostarczać produkty i rozwiązania zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom. Podstawą naszego sukcesu jest połączenie innowacyjności z odpowiednią strukturą kosztów i wydajnością. Osiągamy to m. in. dzięki przejęciu działu serwerowego IBM – Eric Cador, prezes regionu EMEA.