„Zdrowy Wybór” szansą dla małych aptek?

Ruszył program Polskiej Grupy Farmaceutycznej „Zdrowy Wybór”, który jest ogromną szansą dla małych aptek. Nie trzeba należeć do dużej sieci, żeby skorzystać z jego dobrodziejstw. Program ma na celu pomóc indywidualnym aptekom w osiągnięciu lepszych wyników finansowych. Dzięki temu pacjenci będą nadal mieć swoją aptekę ‘po sąsiedzku’.

Na polskim rynku upadają małe apteki, natomiast rośnie pozycja sieci. Placówki sieciowe, 4 000 aptek, dysponują dużą siłą przetargową i nowoczesnym podejściem do biznesu. Już 50% sprzedaży farmaceutyków generowane jest przez sieci *. Rozwój indywidualnych aptek został wyhamowany, tylko w zeszłym roku zamknięto ich blisko 1 000, aż 35%* aptekarzy obawia się o swoją przyszłość. Polska Grupa Farmaceutyczna znalazła sposób, by temu zaradzić. Jest nim „Zdrowy Wybór” – program dostosowany do potrzeb małych aptek.
„Zdrowy Wybór” umożliwi małym rodzinnym aptekom i sieciom o zasięgu regionalnym konkurowanie z największymi sieciami aptek. Zapewni dostęp do szerokiej gamy leków i produktów medycznych oraz solidne wsparcie i biznesową stabilizację. Dzięki innowacyjnym narzędziom pozwoli na lepsze zarządzanie apteką i podniesienie standardów oferowanych usług, pomoże także zwiększyć zyskowność prowadzonej firmy – powiedział Marcin Majchrzak, wiceprezes PGF.

„Zdrowy Wybór” to partnerska współpraca z aptekami wspierająca sprzedaż, wychodząca jednocześnie naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Zarządzanie kategorią daje możliwość dostosowania asortymentu apteki do trendów rynkowych. Innowacyjna koncepcja e-commerce ułatwia pacjentom dostęp do specjalnych ofert przygotowanych we współpracy z czołowymi producentami. Akademia Zdrowy Wybór oferuje właścicielom aptek i farmaceutom niezbędną wiedzą, która pozwoli rozwija ich umiejętności sprzedaży i obsługi pacjentów.
Coraz mniej pacjentów, malejąca marża apteczna, straty związane z przeceną leków (sięgające
5 tysięcy złotych), zakaz reklamy, czyli brak możliwości dotarcia do pacjentów – wszystko to sprawia, że indywidualnym aptekarzom coraz trudniej osiągną godziwe dochody.

Nowy program „Zdrowy Wybór” zapewni małym rodzinnym aptekom możliwość lepszego funkcjonowania. Jest jak koło ratunkowe, które nie pozwala zginąć w oceanie aptek sieciowych. „Zdrowy Wybór” to konkretne rozwiązania, które będą wspomagać niewielkie, ale jakże potrzebne na rynku firmy.