Jak zaskoczyć swoje dziecko wybierając niestandardowy prezent pod choinkę?

Jak co roku większość dzieci otrzyma pod choinkę zabawki, ubrania, słodycze, puzzle i książki. Świętując gwiazdkę w rodzinnym gronie, maluchy zostaną zapewne najhojniej obdarowane ze wszystkich domowników. Warto więc rozważyć czy nie podarować dziecko jednego oryginalnego i niepowtarzalnego prezentu. W dzisiejszych czasach przesytu materialnymi dobrami, nowa forma upominków – podarowanie przeżycia, może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Lekcja jazdy konnej, sesja zdjęciowa dla małej modelki czy modela, lekcja tańca lub tenisa to tylko przykładowe niestandardowe propozycje jakie oferują wyspecjalizowane firmy. Element zaskoczenia i oryginalność to mocne atuty prezentów gwiazdkowych w postaci emocji.

Jak wynika z sondy zrealizowanej przez serwis PrezentMarzeń.com, Polacy powoli przekonują się do takich upominków, co potwierdziło 39% ankietowanych. Dla 27% respondentów to ciągle jeszcze nowość, a 12% ankietowanych uważa, iż mało osób korzysta z takiej formy obdarowywania bliskich. Dla kontrastu 6% uważa, iż zdecydowanie jesteśmy gotowi na takie podarunki. Co ciekawe, to kobiety stanowią większość (ponad 60%) osób decydujących się prezenty w formie przeżyć dla najbliższych.

Chcemy, aby upominki świąteczne, które podarowujemy naszym dzieciom były wyjątkowe i zaskakujące, a prezenty w formie przeżyć spełniają te kryteria. Ile pociech bowiem spodziewa się otrzymać w prezencie świątecznym lot widokowy, przejażdżkę gokartem, quadem czy startowy pakiet pilota? Takie upominki wyzwalają emocje, a po ich realizacji wspomnienia zostają na długie lata w pamięci. Każde dziecko to jednak indywidualista, więc zanim zdecydujemy się na taki upominek, warto abyśmy się upewnili czym się aktualnie interesuje pociecha, jakie ma pasje i marzenia. Posiadając tę wiedzę, wybierając prezent w postaci przeżyć, mamy dużą szansę, aby podarować dziecku wspaniałą przygodę.

Przez prezent najczęściej rozumiemy coś materialnego, psychologowie jednak uważają, że ludzie są szczęśliwsi, przeżywając określone doświadczenia niż dostając przedmioty materialne. Dziecko to mały, kształtujący się przez otoczenie człowiek, ciekawy świata i otwarty na nowe doświadczenia, pod warunkiem, iż umiejętnie dopasujemy je do jego wieku i możliwości poznawczych.

Warto pamiętać, iż prezent dla dziecka nie musi koniecznie mieścić się w pudełku przewiązanym czerwoną wstążką. Upominek w postaci przeżycia, wręczony w dniu Wigilii na symbolicznej karcie podarunkowej do zrealizowania w dogodnym terminie, może okazać się tym wyjątkowym, który wyzwoli pozytywne emocje i spełni jego marzenia.